Sava Spasojević, geobiolog, radiestezista

Poreklo reči

Potiče od latinskog radio(are) = zračiti i grčkog aisthanomai = osećam. Postoji mišljenje, da je današnji naziv nastao od francuske reči la Radiestesie = raklje, rakljarenje. Ovo drugo, utoliko pre, što se primenjuje od 1929. godine. Time je i iskazana zahvalnost francuskom opatu Mermet-u (Merme), za izuzetni doprinos u razvoju savremenog pristupa ovoj oblasti.
Ovom nazivu prethodila su i druga: u drevnoj Kini – jahanje zmajeva, u starom i srednjem veku – rabdomantija (rabdos = šiba, raklja, manteia = čarobnjaštvo, proricanje). Operateri su dobijali imena: jahači zmajeva, rabdomanti, radiestezisti, rakljari.
Radiestezija pretstavlja  mogućnost saznavanja raznih elemenata prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti, uz pomoć talentovanih i stručno osposobljenih ljudi, koji detekcijom  putem viska, raklji, „l“ – antena i sličnih sredstava, kao produžene ruke živog senzora – čovekovog tela, tumače dobijene kodove i daju odgovore na zadata pitanja.

Primena

Radiestezija ima veliku lepezu primene u svakodnevnom životu. Dosta se govori o štetnim zračenjima i njihovom delovanju na živi/neživi svet. Tradicija pronalaženja vode pomoću drvenih raklji dugo je poznata. O otkrivanju ruda, nafte, raznih minerala, manje se zna. Skoro da je nepoznata činjenica o korišćenju u: arhitekturi i građevinarstvu, medicini, arheologiji, poljoprivredi, šumarstvu,  kriminologiji, armiji, svakodnevnom životu. Tradicija se nastavila do današnjih dana, uz veliki otpore naučnih krugova.
Naš velikan duhovnosti, Nikolaj Velimirović, prateći pojave u našem narodu, uvrstio je ovu oblast u tzv. "pogađačke discipline".  Njegov pristup crkvenog velikodostojnika i nepoznavanje hiljadegodišnje tradicije saznavanja istine ovim putem u  životu stalih naroda, uticao je na ovakav stav.Ovo nije iznenađujuće, imajući u vidu istorijske činjenice, gde je crkva - inkvizicija posebno, proganjala  operatere ovakvih saznavanja i kažnjavala smrću. Oprečna i mišljenja pune podrške, iskazivana su tokom vekova. Poznati ljudi, među kojima su Isak Njutn, Albert Ajnštajn, Johan Wolgang Göthe, Nikola Tesla, upravo su to  i javno iskazali.

Ko i kako može da se bavi radiestezijom

Potrebna je predispozicija, psihofizička spremnost  i dobar učitelj.  Predavač ukazuje polaznicima edukacije na prva dva elementa i obukom ih uvodi u radiestezijske sfere. Školovanje ima više nivoa, što se može uočiti na prethodnim stranicama.

Kako sve to funkcioniše?

Telo rakljara/ operatera (viskom, "L" antenama ili biotenzorom), kao specifičan senzor-instrument, prima informacije iz Univerzuma i iskazuje ih putem neprimetnih mišićnih kontrakcija ruku. Radiestezijska sredstva pomažu da se to izrazi i pokaže putem određenih kôdova uspostavljenih vezom Univerzuma i operatera. Njihovim tumačenjem radiestezista daje odgovore na postavljena pitanja.

Erstellen Sie eine kostenlose Website mit Yola